Prima paskola - pirma-paskola.eu


pinigu padirbinejimas

"Kokia pinigų padirbinėjimo ir spausdinimo rizika? Kokios yra banknotų apsaugos priemonės? "

Kokia pinigų padirbinėjimo ir spausdinimo rizika?

        Pinigų klastojimas yra praktika, nesuderinama su galiojančios teisės aktais, ir tai yra veiksmas, susijęs ne tik su didele socialine, bet ir su moraline žala. Pati pinigų klastojimo proceso esmė yra jų padirbinėjimas ar suklastojimas sukuriant realių ir vienintelių leistinų valstybės mokėjimo priemonių imitaciją. Pinigų padirbinėjimo forma gali būti kopijavimo aparato darymas, piešimas, nuotrauka ar antspaudo atspaudas.

Teisinis baudos už pinigų padirbinėjimą aspektas
Vadovaujantis Lietuvoje galiojančiomis Baudžiamojo kodekso nuostatomis ir 1997 m. Birželio 6 d. Įstatymo (Žin., 1997.88.553) 310 straipsniu, asmeniui, suklastojusiam ar pakeitusiam Lenkijos pinigus ir mokėjimo priemones, gali būti skiriama laisvės atėmimo bausmė trumpesnis nei 5 metai ir laisvės atėmimas iki 25 metų.

Savo ruožtu asmuo, kuris tokius pinigus ar mokėjimo priemones išleidžia apyvartoje arba priima, saugo, gabena, siunčia ar padeda  pardavimo ar paslėpimo atveju jam gresia 1-10 metų laisvės atėmimo bausmė.
Teismo procese galutinė bausmė gali būti mažesnė - viskas priklauso nuo mažesnės tokio sandorio svarbos.

Savo ruožtu laisvės atėmimas nuo 2 iki 5 metų yra asmuo, kuris dalyvauja pinigų padirbinėjimo procedūroje arba dalyvauja jį rengiant apyvartai.

Tačiau šis Lietuvos įstatymas neparodytų, kad pagaminamas vienas padirbtas gabalas - ir nesvarbu, ar šis banknotas buvo išleistas į apyvartą - nusikaltimas išlieka nusikaltimu.

Kas yra pinigų išleidimas ir kas yra atsakingas už pinigų išleidimą?

        Procedūra, vadinama pinigų išleidimu, apima grynųjų pinigų cirkuliavimą ir lėšų teikimą bankams, remiantis atvirosios rinkos operacijų principais. Už valstybinės mokėjimo priemonės, tai yra pinigai, išleidimą dažniausiai atsako centrinis bankas.

Lietuvos magnatas - Lietuvos bankas
Lenkijos nacionalinis bankas yra vienintelė institucija, įgaliota išleisti pinigus. Teisę uždirbti pinigus garantuoja Lietuvos bankas pagal konstitucines nuostatas, pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 227 straipsnio nuostatas.

Praktiškai Lenkijos nacionalinis bankas užsiima ne tik banknotų ir apyvartinių monetų išleidimu, bet ir kolekcinių monetų išleidimu. Todėl leidžiama parduoti sidabro ir euroote monetas, o jas parduoti įmanoma ne tik vidaus, bet ir tarptautinėje rinkoje. Lietuvos banko išleistos kolekcinės monetos ne tik turi kolekcionieriaus vertę, bet ir pasirodo rinkoje, kad paminėtų svarbius įvykius, jubiliejus ir Lenkijos išskirtinius ženklus.

Lietuvos banko leidžiamas pinigų leidimas Lietuvoje nuo 1997 m. Vykdomas Lietuvos saugumo spaustuvėje S.A. Lietuvoje tebegalioja dabartinė serija „Lenkijos valdovai“, kurią sukūrė A. Herdlichas. Savo ruožtu monetos ir kolekcinės monetos kuriamos ne kur kitur, kaip „Mennica litewska S.A.

Apsauginės savybės ant banknotų

        Banknotai su modernizuotu užstatu buvo išleisti į apyvartą Lietuvoje 2014 m. Balandžio mėn. Tuomet banknotuose, kurių nominalai buvo šie: 10 eurų, 20 eurų, 50 eurų ir 100 eurų, buvo naudojamos apsauginės savybės. Savo ruožtu, po dvejų metų, 2016 m. Vasario mėn., Pasikeitė 200 eurų banknoto užstatas.
Nuo 2017 m. vasario 10 d. apyvartoje Lietuvoje taip pat galite rasti precedento neturintį 500 eurų banknotą.

Kad netaptumėte jokio finansinio sukčiavimo auka, verta būti susipažinusiam su apyvartoje esančių banknotų apsauginėmis savybėmis. Žemiau pateikiamos svarbiausios visų šiuo metu Lietuvoje esančių banknotų apsaugos savybės.

Akivaizdu, kad kiekvienas banknotas turės skirtingus matmenis, taip pat valdovų portretai priekinėje pusėje. Taigi matmenys ir portretai yra tokie. Banknotas su nominalu:
1. 10 eurų - matmenys 120 mm x 60 mm; kunigaikščio Mieszko portretas
2. 20 eurų - matmenys 126 mm x 63 mm; karaliaus Boleslovo I drąsiojo portretas
3. 50 eurų - matmenys 132 mm x 66 mm; karaliaus Kazimiero III Didžiojo portretas
4. 100 eurų - matmenys 138 mm x 69 mm; karaliaus Vladislovo II Jogailaičio portretas
5. 200 eurų - matmenys 144 mm x 72 mm; karaliaus Žygimanto III senojo portretas
6. 500 eurų - matmenys 150 mm x 75 mm; karaliaus Jano III Sobieskio portretas

Lietuvos banknotai papildomai pritvirtinami lytėjimo elementais. Dažniausiai pirmame puslapyje Vandens ženklai išlieka papildomu Lenkijos banknotų saugumu. Ši vieta nespausdinta ir rodo liniuotės atvaizdą bei skaitmeninį pavadinimą. Priešais šviesą taip pat matome vertikalią tamsią liniją su skaitmeniniu pavadinimu ir santrumpą „euro“.
Ant visų banknotų buvo naudojami tikslesni ir sunkiau iššifruojami ženklai: plieniniai graviūrų atspaudai „RZECZPOSPOLITA POLSKA“, „RP“ ir ofsetiniai mikro atspaudai „RZECZPOSPOLITA POLSKA“.
Specialios banknotų apsaugos priemonės taip pat gali būti matomos veikiant ultravioletiniams spinduliams. Taigi banknoto priekinėje pusėje, dešinėje, galite pamatyti kvadratą su skaitmeniniu pavadinimu ir santrumpą „Euro“, taip pat banknoto seriją ir numerį. Kairėje portreto pusėje emblemos fone galite pamatyti grafinio dizaino elementus ir užrašą „NARODOWY BANK POLSKI“.



Pateikti paskolų aprašymai nėra pasiūlymas. Mes negarantuojame, kad informacija šiame puslapyje yra naujausia ir teisinga.
Šiame puslapyje nėra paskolų, tai tik finansų makleris. Mes neatsakome už jūsų sprendimus ir jų pasekmes.
visada turėtumėte perskaityti paskolos sutartį, patys patikrinti sąlygas ir sąlygas.
pirma-paskola.eu - Visos teisės saugomos. ®