Kas yra kreditas
Paskola yra sutartis, sudaryta tarp banko ir asmens, įmonės ar institucijos, kuriai reikia pagalbos
tam tikrą pinigų sumą. Bankas nurodytam tikslui suteikia tam asmeniui nustatytą sumą, a
šis asmuo privalo per nustatytą terminą grąžinti tam tikrą sumą sutartyje nurodytai palūkanai.
Šis terminas dažnai painiojamas su paskolos sąvoka. Skirtumas tarp šių sąvokų yra tas, kad paskolas gali suteikti bet kuris asmuo ar įstaiga, turinti tam tikrą pinigų sumą, o kreditas Lenkijoje negali būti suteiktas niekam. Paskolas pagal Lenkijos teisę suteikia bankai, kredito įstaigos ir Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe. SKOK pasiūlyme galima rasti, pavyzdžiui, būsto paskolas. Paskolos sutartyje turi būti nurodyta suma, grąžinimo data ir palūkanų bei komisinių suma. Bankas įsipareigoja tam tikram laikotarpiui suteikti paskolos gavėjui nurodytą pinigų sumą. Tai yra kitų klientų deponuotos lėšos. Asmuo, kuris kreipiasi dėl paskolos, turi nurodyti sumą, kurios reikia jam, tikslą, kuriuo jis nori išleisti, grąžinimo datą ir nustatyti jo finansinę padėtį. Taip pat nurodoma užstato forma sutarties nesilaikymo atveju. Tokios sutarties įgyvendinimas prasideda nuo paskolos paraiškos, tada kreditingumas tikrinamas, jei banko atsakas yra teigiamas - pasirašoma sutartis. Yra keletas paskolų rūšių dėl jų tikslo ir paskolos gavėjo, pavyzdžiui, hipotekos, investicijų ar vartojimo paskolų. Kai norėsime statyti ar pirkti namą, mes imsimės kitokio tipo paskolą, kitą, kai norime investuoti į kažką, o dar vieną pavyzdį, kaip pirkti automobilį.
Dėl grąžinimo laiko galite atskirti:
• Trumpalaikės paskolos - tokios paskolos turi būti grąžintos iki
• Vidutinės trukmės paskolos - grąžinimo įsipareigojimai nuo 1 iki 3 metų
• Ilgalaikės paskolos, suteiktos ilgesniam nei 3 metų laikotarpiui
Tinkamos paskolos pasirinkimas nėra lengvas dalykas, todėl galime gauti pagalbą iš kredito konsultanto. Profesija išsivystė per pastaruosius metus. Toks asmuo gali palyginti daugelį pasiūlymų ir pasirinkti labiausiai naudingą ir dažnai išgelbėti mus nuo didelės klaidos. Tinkle taip pat galime rasti vadinamąjį paskolų skaičiuoklės, kurios padės mums apskaičiuoti palūkanų sumą, kurią turėsime sumokėti.
Išimdami paskolą atkreipkite dėmesį, kad nepadarytumėte kelių pagrindinių klaidų. Vienas iš jų yra, pavyzdžiui, situacija, kai pateikiame paskolų paraiškas tiek bankų, kiek galime. Ši situacija veikia prieš mus, nes bankas žino, kiek tokių paraiškų turime, bet nežino, kiek tokių paskolų mums buvo skirta. Taip pat mums gali būti nepalanki prielaida, kad jei mes niekada nesiimame jokios paskolos, bankas mums tai duos be jokių problemų. Tačiau realybė šiek tiek skiriasi, nes jei niekada neturėjome kreditų, bankas nežino, ar galime grąžinti paskolą. Žinoma, labai svarbu atidžiai perskaityti pasirašytą sutartį, visus priedus ir, jei jūs nieko nesuprantate, turėtumėte pasitarti su labiau patyrusiu asmeniu. Tai labai svarbus sprendimas, kuris, jei jis neteisingai padarytas, gali sekti mus likusiam mūsų gyvenimui.